„Útěk do Pacifiku“ – nový filmový projekt zaměřený na ochranu přírody

Výsledek:
10 hodinových televizních dokumentů a jeden celovečerní film pro distribuci do kin

Formát:
Rozlišení 4K, anglická a česká verze

Časové rozpětí natáčení:
Prosinec 2019 – konec roku 2025

„Útěk do Pacifiku“

Rozhodli jsme se vytvořit tento projekt na základě několikaletých zkušeností s tvorbou dokumentárních filmů z exotických destinací pro televizní vysílání, se specializací pro podvodní natáčení a používání drónů (UAS). Získali jsme přes 80 ocenění na mezinárodních filmových festivalech v České republice, Evropě a USA.

Budeme natáčet a žít na katamaránu, na kterém strávíme minimálně 7 měsíců v roce, abychom měli větší šanci zaznamenat časosběr z jednotlivých destinací a zachytit tak změny prostředí a chování živočichů v průběhu roku.

Budeme monitorovat dopady změny klimatu na mořské živočichy a znečištění oceánů. Zažíváme největší ztráty biologické rozmanitosti na naší planetě. Budeme spolupracovat s ochranářskými organizacemi, mořskými biology, vědci zaměřenými na výzkum a sledování těchto nepříznivých vlivů na mořský život a přírodu na vzdálených souostroví Melanesia (části Pacifiku).

Po podrobném průzkumu a srovnávání všech známých výrobců katamaránů po celém světě, jsme došli k závěru, že nejvhodnější velikost katamaránu pro náš projekt bude velikost 50′ až 55′. Nakonec jsme vybrali model Lagoon 52F, který bude vyroben a vybaven dle našich potřeb. Tento katamarán a projekt představíme na stánku Lagoon Catamarans na Cannes Yachting Festival 2019.

Vážíme si spolupráce společnosti Lagoon Catamarans, která bude jedním z hlavních partnerů projektu. Na základě vzájemné spolupráce budou mít členové VIP Club Lagoon možnost se zúčastnit našeho natáčení v Pacifiku.
Dalším důležitým partnerem našeho projektu je MARES, výrobce profesionálního potápěčského vybavení, který nás bude podporovat v rámci celého projektu v Pacifiku.

Escape to Nature je nezávislá filmová produkce, která zajišťuje veškeré náklady na tvorbu a výrobu filmů z vlastních zdrojů. I když existuje koprodukce s televizními kanály, větší část rozpočtu je stále závislá na externích zdrojích a podpoře našich partnerů, sponzorů a investorů.

Pětileté používání katamaránů při natáčení dokumentárních filmů na vzdálených ostrovech Melanésie po dobu sedmi měsíců v roce, je zárukou k pořízení dostatku kvalitních záběrů pro náš projekt. Můžeme si tak zajistit nejen ubytování, ale i bezpečnou základnu pro všechny členy týmu Escape to Nature. Pobyt na katamaránu umožní větší flexibilitu pohybu a změny lokalit pro natáčení spolu s kompletním filmařským vybavením a celým filmovým štábem.

Hledáme partnery a sponzory. Pokud máte zájem podpořit tento jedinečný projekt zaměřený na ochranu nedotčené přírody a volně žijících živočichů, nebo se i osobně zúčastnit natáčení, pošlete nám  e-mail.