Libor Špaček
Petra Doležalová

Escape to Nature (Útěky do přírody) –  filmová a fotografická produkce – stejnojmenný projekt, který získal již přes sedmdesát ocenění na mezinárodních filmových festivalech v Česku i v zahraničí.

Libor Špaček a Petra Doležalová – cestovatelé, dokumentaristé, profesionální fotografové a potápěči.

Podobné zájmy a vnímání přírody ovlivnily Libora a Petru natolik, že vytvořili dlouhodobý projekt – „Escape to Nature“ (Útěk do přírody). „Vše, co umíme, vkládáme do našich filmů, fotografií a článků, kterými vám chceme přiblížit skrytou hloubku přírody. Klademe důraz na kvalitu fotografických a filmových záběrů, kde se zaměřujeme nejen na krásu, ale i křehkost života na naší modré planetě. Rádi bychom tak svou prací přispěli k jeho ochraně.“

Jako zkušení potápěči se zaměřují i na svět pod vodní hladinou. Během expedic do hor, pralesů a jiných odlehlých koutů planety dokážou zachytit jedinečnost krajiny a místních obyvatel, které na svých cestách navštíví a potkají. Výsledné filmy, fotografie a videa jsou doprovázeny příběhy a okořeněny o zákulisní zajímavosti jejich společné práce.

Ukázky z výprav publikují nejen na těchto webových stránkách, ale i ve společenských a cestopisných časopisech, na výstavách, přednáškách nebo workshopech. Z ucelených celků pak vytvářejí dokumentární filmy pro televizní vysílání v ČR i zahraničí, krátké filmové videoklipy pro webové prezentace, reklamy, adjustované velkoformátové fotografie, kalendáře, knihy a další.

Specializace: kompletní výroba dokumentárních filmů, videoklipů, reklamních spotů, včetně filmování pod vodou nebo z nebe pomocí dálkově ovládaných dronů.

Filmy produkce Escape to Nature:
„Útěk na Mauricius“ (2009)
„Útěk na Tahiti a jeho ostrovy“ (2011)
„Útěk na Svatou Lucii“ (2013)
„Útěk na Vanuatu“ (2014)
„Útěk na Papuu-Novou Guineu“ (2015)
„Útěk na Maledivy“ (2015)

„O lese a vodě“ (2012)

Videoklipy:
„Andělé oceánů“ /Angels of the Ocean/ (2015)
„Underwater showreel“ (2015)

Současný projekt:
„Útěk na Kostariku“ tři hodinové dokumenty, které budou dokončeny na konci roku 2017.

Nosál

„Připravujeme další cesty, další ‚útěky‘ do míst, kde si nejen místní příroda, ale i domorodí obyvatelé zaslouží pozornost, ochranu a podporu. Dokumentujeme současnost i minulost pro lepší budoucnost.“

Líbí se vám, co Libor s Petrou dělají? Podpořte další projekt z produkce Escape to Nature.

Staňte se sponzorem, partnerem, dárcem, nebo se přímo osobně zúčastněte natáčení dalších projektů v exotických destinacích.

Pro více informací stačí poslat email na adresu filmmaker.etn(zavináč)gmail.com

„ZÍSKALI JSME VÍCE NEŽ 70 OCENĚNÍ NA MEZINÁRODNÍCH FILMOVÝCH FESTIVALECH!“

Co hledáme pro další projekt?

Hledáme profesionálního koproducenta, partnera, sponzora, investora pro náš nový dlouhodobý projekt Escape to Nature (série deseti dokumentárních filmů pro televizní kanály). Partner bude úzce spolupracovat s režisérem z Prahy.
Úspěšný kandidát musí být vynikajícím komunikátorem s velkou kreativitou a dobrými příběhovými schopnostmi. Musí pomáhat při financování filmů, zajišťování právních smluv s partnery, sponzory nebo dárci a měl by rozumět právu a zjišťování logistiky v místech filmování. Znalost ovládání filmařské techniky není nutností, ale výhodou. Dáváme přednost kandidátovi, který má zkušenosti s filmovou produkcí v zahraničí a má dobré kontakty s potenciálními partnery, popř. televizními kanály, které by vysílali naše filmy.
Můžeme diskutovat o kompenzacích na základě rozpočtu filmu (není nutná účast na postprodukci). Budeme žádat o různé filmové granty pro postprodukční rozpočet. Naším cílem je vytvářet filmy o přírodě, volně žijících živočichů, podmořském světě a domorodcích v navštívených lokalitách. Chceme produkovat filmy vizuálně ohromující. Natáčíme na 4K kamery nad a pod vodní hladinou a ze vzduchu pomocí dronů.
Budeme filmovat a cestovat na katamaránu po dobu delší než šest měsíců v roce. Celý projekt je plánován pro natáčení kolem tichomořských souostroví a východní části Indonésie. Na projektu strávíme nejméně pět následujících let.