Libor Špaček
Petra Doležalová

Escape to Nature (Útěky do přírody) –  filmová a fotografická produkce – stejnojmenný projekt, který získal již přes sedmdesát ocenění na mezinárodních filmových festivalech v Česku i v zahraničí.

Libor Špaček a Petra Doležalová – cestovatelé, dokumentaristé, profesionální fotografové a potápěči.

Podobné zájmy a vnímání přírody ovlivnily Libora a Petru natolik, že vytvořili dlouhodobý projekt – „Escape to Nature“ (Útěk do přírody). „Vše, co umíme, vkládáme do našich filmů, fotografií a článků, kterými vám chceme přiblížit skrytou hloubku přírody. Klademe důraz na kvalitu fotografických a filmových záběrů, kde se zaměřujeme nejen na krásu, ale i křehkost života na naší modré planetě. Rádi bychom tak svou prací přispěli k jeho ochraně.“

Jako zkušení potápěči se zaměřují i na svět pod vodní hladinou. Během expedic do hor, pralesů a jiných odlehlých koutů planety dokážou zachytit jedinečnost krajiny a místních obyvatel, které na svých cestách navštíví a potkají. Výsledné filmy, fotografie a videa jsou doprovázeny příběhy a okořeněny o zákulisní zajímavosti jejich společné práce.

Ukázky z výprav publikují nejen na těchto webových stránkách, ale i ve společenských a cestopisných časopisech, na výstavách, přednáškách nebo workshopech. Z ucelených celků pak vytvářejí dokumentární filmy pro televizní vysílání v ČR i zahraničí, krátké filmové videoklipy pro webové prezentace, reklamy, adjustované velkoformátové fotografie, kalendáře, knihy a další.

Specializace: kompletní výroba dokumentárních filmů, videoklipů, reklamních spotů, včetně filmování pod vodou nebo z nebe pomocí dálkově ovládaných dronů.

Filmy produkce Escape to Nature:

Právě dokončený projekt:
„Útěk na Kostariku“ – nové tři hodinové dokumenty. Premiéry proběhly v České televizi na programu ČT2 a v kině Dlabačov v prosinci 2017. V březnu 2018 jsme vyrobili anglickou verzi. Letos se pokoušíme získat pozornost členů porot na mezinárodních filmových festivalech po celém světě.

„Útěk na Mauricius“ (2009) … 1x 52′
„Útěk na Tahiti a jeho ostrovy“ (2011) … 1x 52′
„Útěk na Svatou Lucii“ (2013) … 1x 52′
„Útěk na Vanuatu“ (2014) … 1x 52′
„Útěk na Papuu-Novou Guineu“ (2015) … 1x 52′
„Útěk na Maledivy“ (2015) … 1x 52′
„Útěk na Kostariku“ (2015) … 3x 52′

„O lese a vodě“ (2012) … 1x 52′

Videoklipy:
„Andělé oceánů“ /Angels of the Ocean/ (2015)
„Underwater showreel“ (2015)

„Připravujeme další cesty, další ‚útěky‘ do míst, kde si nejen místní příroda, ale i domorodí obyvatelé zaslouží pozornost, ochranu a podporu. Dokumentujeme současnost i minulost pro lepší budoucnost.“

Nosál

 

 

 

 

Líbí se vám projekt Libora a Petry? Podpořte, nebo se přidejte k dalším projektům z produkce Escape to Nature.

Staňte se sponzorem, partnerem, dárcem, nebo se osobně zúčastněte natáčení dalších projektů v exotických destinacích Tichého oceánu.

Pro více informací stačí poslat email na adresu filmmaker.etn(zavináč)gmail.com

„ZÍSKALI JSME VÍCE NEŽ 70 OCENĚNÍ NA MEZINÁRODNÍCH FILMOVÝCH FESTIVALECH!“

Máte ambice se podílet na projektu přesahujícím hranice České republiky?

Hledáme zkušeného koproducenta, pro jednání s partnery, sponzory a investory pro náš nový dlouhodobý projekt Escape to Nature (série deseti dokumentárních filmů pro televizní kanály v rozlišení 4K). Koproducent bude úzce spolupracovat s režisérem a producentem projektu.
Úspěšný kandidát by měl být vynikajícím komunikátorem s velkou kreativitou, zajímavými kontakty přesahující hranice České republiky. Musí pomáhat při zajišťování financování projektu, připravovat právní smlouvy s partnery, sponzory nebo dárci, popřípadě zjišťovat logistiku v místech natáčení. Znalost ovládání filmařské techniky není nutností, ale výhodou. Dáváme přednost kandidátovi, který má zkušenosti s filmovou produkcí v zahraničí a má dobré kontakty s potenciálními partnery, popř. televizními kanály, které budou vysílat naše filmy.
Můžeme diskutovat o kompenzacích na základě rozpočtu filmu (není nutná účast na postprodukci). Naším cílem je vytvářet filmy zaměřené na ochranu přírody, volně žijící tvory pod a nad mořskou hladinou a kultůry domorodců v námi navštívených lokalitách. Chceme produkovat filmy vizuálně ohromující. Natáčíme na 4K kamery nad a pod vodní hladinou a ze vzduchu pomocí dronů.
Strávíme v Pacifiku na katamaránu většinu měsíců v roce po dobu pěti let a zbytek času se chceme věnovat plně postprodukci a zpracování pořízených materiálů. Celý projekt je plánován pro natáčení tichomořských souostroví a východní části Indonésie. Nabízíme koproducentům, partnerům a sponzorům možnost osobní účasti na katamaránu během natáčení dle předem domluvených termínů.