Libor Špaček
Petra Doležalová

Kdo jsme?

Escape to Nature – filmová a fotografická produkce – stejnojmenný projekt, který získal již přes sedmdesát ocenění na mezinárodních filmových festivalech v Česku i v zahraničí.

Libor Špaček a Petra Doležalová – cestovatelé, dokumentaristé, profesionální fotografové a potápěči.

Podobné zájmy a vnímání přírody ovlivnily Libora a Petru natolik, že vytvořili dlouhodobý projekt – „Escape to Nature“ (Útěk do přírody). „Vše, co umíme, vkládáme do našich filmů, fotografií a článků, kterými vám chceme přiblížit skrytou hloubku přírody. Klademe důraz na kvalitu fotografických a filmových záběrů, kde se zaměřujeme nejen na krásu, ale i křehkost života na naší modré planetě. Rádi bychom tak svou prací přispěli k jeho ochraně.“

Jako zkušení potápěči se zaměřují i na svět pod vodní hladinou. Během expedic do hor, pralesů a jiných odlehlých koutů planety dokážou zachytit jedinečnost krajiny a místních obyvatel, které na svých cestách navštíví a potkají. Výsledné filmy, fotografie a videa jsou doprovázeny příběhy a okořeněny o zákulisní zajímavosti jejich společné práce.

Ukázky z výprav publikují nejen na těchto webových stránkách, ale i ve společenských a cestopisných časopisech, na výstavách, přednáškách nebo workshopech. Z ucelených celků pak vytvářejí dokumentární filmy pro televizní vysílání v ČR i zahraničí, krátké filmové videoklipy pro webové prezentace, reklamy, adjustované velkoformátové fotografie, kalendáře, knihy a další.

Specializace: kompletní výroba dokumentárních filmů, videoklipů, reklamních spotů, včetně filmování pod vodou nebo z nebe pomocí dálkově ovládaných dronů.

Filmy produkce Escape to Nature:

„Útěk na Mauricius“ (2009)
„Útěk na Tahiti a jeho ostrovy“ (2011)
„Útěk na Svatou Lucii“ (2013)
„Útěk na Vanuatu“ (2014)
„Útěk na Papuu-Novou Guineu“ (2015)
„Útěk na Maledivy“ (2015)

„O lese a vodě“ (2012)

Videoklipy:

„Andělé oceánů“ /Angels of the Ocean/ (2015)
„Underwater showreel“ (2015)

Současný projekt:
„Útěk na Kostariku“ tři hodinové dokumenty, které budou dokončeny na konci roku 2017.

Nosál

„Připravujeme další cesty, další ‚útěky‘ do míst, kde si nejen místní příroda, ale i domorodí obyvatelé zaslouží pozornost, ochranu a podporu. Dokumentujeme současnost i minulost pro lepší budoucnost.“

Líbí se vám, co Libor s Petrou dělají? Podpořte další projekt z produkce Escape to Nature.

Staňte se sponzorem, partnerem, dárcem, nebo se přímo osobně zúčastněte natáčení dalších projektů v exotických destinacích.

Pro více informací stačí poslat email na adresu filmmaker.etn(zavináč)gmail.com

„ZÍSKALI JSME VÍCE NEŽ 70 OCENĚNÍ NA MEZINÁRODNÍCH FILMOVÝCH FESTIVALECH!“

Petra & Lio